Október 1-én -azaz éppen ma- harminc esztendeje annak, hogy iskolánk visszavehette régi nevét és újra Szent István néven válhatott közismertté.

A név visszavételével kapcsolatos történetet megismerhetitek Szabó Balázsné I. Istvántól Szent Istvánig című iratából, amely a Szakoktatás című folyóirat 2009 6. számában jelent meg.

Az alábbi linken olvashattok róla bővebben:

“…Az egykori diákoknak oly sokat jelentő tradíciókat csupán az érettségi találkozóikon keresték elveszett ifjúságuk emlékei között az öreg diákok. A névváltozás fájó emlék maradt. A nagy múltú iskola 1987-ben ünnepelte fennállásának századik évfordulóját. A centenáriumi készülődés során feltárult a múlt, felszínre kerültek a régi értékek. Tanárok és tanulók iskolakutató munkájukban szembesültek az iskola korábbi nevével és egyre gyakrabban merült fel a kérdés: „Miért lettünk Szent Istvánból I. István?” …”