Kedves Istvános Barátunk!

Ugye nem felejtettétek a 3M varázsát: „Ha elmúltál már ennyi vagy annyi, de még emlékszel Május illatára a Mester utcai villamos zajára, –  akkor közénk tartozol – így  Mi szeretettel invitálunk, idén is.

Iskolánk 2019. május 25-én ismét kinyitja kapuit, hogy bolyongjunk a jól ismert folyosókon, megpihenjünk a régi osztálytermünkben, keressük tablónkat, látogassuk meg a feledhetetlen tornatermet.

Egyszóval, nosztalgiázzunk együtt egykori osztály és iskolatársainkkal, tanárainkkal, a 107 esztendős jó öreg, gyönyörű iskolaépületünkben.

Így – ha részt veszel a szervezésben

• találkozhatsz volt osztálytársaiddal, volt szobatársaiddal és régi tanáraiddal, régi diákjaiddal
  • ha nem szeretnél ezzel foglalkozni, akkor csak ugorj be egy kicsit nosztalgiázni – fiadnak, lányodnak – esetleg unokádnak megmutatni az alma mater ódon falait
  • vagy csak idézd fel, éld újra ifjúságod egy-egy kedves – számodra fontos –  pillanatát
  • hozzájuthatsz régi és új kiadványainkhoz

10:30 –tól gyülekezés, a találkozás örömének ideje.

A közös program 11:00-kor kezdődik a Patonyi László Sportcsarnokban:

• az Animal Cannibals zenél nekünk, Dósa Ricsi is iskolánk diákja volt
  • a VIII. Országos Istvános Találkozót köszönti  Harmath Zsolt Igazgató Úr
  • DÍJ-átadás és a volt istvános tanáraink köszöntése
  • a mai Istvános diákok műsora,
  • verset mondanak a szavalóverseny győztesei
  • Lépcsőfokok VI. kötetének bemutatása
  • Böde Péter – Vándormeseíró
  • Kirner Dezső tanár úr életéről és munkásságáról készített emlékfüzet bemutatása
  • felavatjuk Kirner Dezső emléktábláját
  • Örökmécses avatás a világháborús emlékműveknél.

13:00 –tól   osztálytalálkozók

A  zökkenőmentes szervezés érdekében – ha módod van rá – jelezd előre részvételedet.

Osztálytalálkozódhoz vagy kollégiumi évfolyam találkozóhoz osztálytermet kérhetsz.

Terem rendelés május 22-ig az alábbi elérhetőségeken: istvan125@gmail.com vagy 20/3537295 telefonszámon SMS-ben.

• Ha részt vettél már rendezvényünkön, akkor tudod mi ott folytatjuk a beszélgetést, ahol 10-30-50 éve abbahagytuk.
  • Ha nem voltál még rendezvényünkön, akkor épp itt az ideje, hogy erre az egy napra félretegyél mindent és találkozz végre velünk.
  • Ha valamiért mégsem tudnál eljönni, akkor ezúton kívánunk jó egészséget és mi jövőre is várunk

Május, Mester utca, Mi ott leszünk és várunk téged sok- sok szeretettel.

Részvételi szándékodat a facebookon ezen a linken jelezheted:

Volt Istvánosok Baráti Köre Egyesület