A 2014.04.26-ai első rózsadombi sétáról dr.Farkas Imréné volt Istvános diák számolt be:
“Köszönet a Szervezőknek!
Április 26-án , szombat délelőtt sötét felhők borították az égboltot, zuhogott az eső. Kora délutánra előbújt a Nap. Ez időtájt találkoztunk a Mechwart ligetnél.
Ahogy a villamoson utazva halljuk, hogy a “következő megálló Mechwart liget”, vajon eszünkbe jutott, hogy kiről is nevezték el ezt a ligetet. Bevallom, én elengedtem a fülem mögött. Most viszont tágra nyitott szemekkel figyeltük idegenvezetőnket, ahogy elmesélte az egyszerű lakatos legényből vezérigazgatóvá lett, kimagasló szaktekintéllyé fejlődött ember történetét.
Egy rövid séta után eljutottunk Gül Baba síremlékéhez. Idegenvezetőnk elmesélte a történelmi hátteret, és megtudhattuk, manapság milyen fontos zarándokhellyé vált ez a hely.
Felkapaszkodtunk egy meredek utcácskán a Mansfeld Péter térre. Itt azért mindannyian elcsendesedtünk átérezve a fiatalember sorsát.
Baktattunk tovább felfelé a Szemlőhegyig. Megcsodáltuk a kilátást. Közben érdekes történeteket hallgattunk, milyen híres emberek laktak, vagy laknak ezen a környéken.
Bizonyára sok más történet is elhangzott, de a fentiek tettek rám a mélyebb benyomást.
Köszönjük ezt a tartalmas sétát és nagy örömmel várjuk a következőt.
Üdvözlettel és köszönettel,
Farkasné Szabolcsi Mária és Szabolcsi Magdolna”