Pósfai Elemérné, az I. István Közgazdasági Technikum tanára 87 éves korában elhunyt.  Temetése 2020-08-28-án volt az Új Köztemetőben.

Szomorú hír érte a volt Istvánosokat. Elhunyt kedves tanárnőnk, Pósfai Elemérné (Ila néni, Posi néni).

Ila néni 1959-től több évtizeden át oktatta, nevelte az I. István Közgazdasági Technikum diákjait. A tantestület tagja volt, tanító, osztályfőnök, majd a felnőtt képzés, a dolgozói képzés vezetője.
A pénzügyekre szakosodott technikumban elvhű tanárnő volt, aki számára az iskolában legfontosabb volt, hogy felkészült, szorgalmas, kitartó fiatalok kerüljenek át a felsőoktatásba vagy ki a Nagybetűs életbe.

Amíg tehette, elment régi osztályainak találkozóira, érdekelte diákjainak személyes és szakmai sorsa. Tudjuk, büszke volt tanítványainak sikereire, amiért hálásak vagyunk.
Nagyra tartották tanártársai is áldozatos pedagógusi, szakmai munkáját. Velük is mindvégig tartotta a kapcsolatot.

Pósfai Elemérnétől búcsúznak tanártársai, volt tanítványi. Emlékét szívünkben őrizzük, hálás szívvel emlékezünk rá.

Székács Anna 4. C-ből (1965)