Április 5-én az istvános nap keretében tartottuk meg a Baráti Kör által meghirdetett versmondóversenyt.

A versmondó verseny résztvevői

A tizenegy jelentkezőből végül csak nyolcan készültek fel, és vettek részt a versenyben. A fiatalok előadásában először egy Petőfi verset, majd egy szabadon választott költeményt hallgathattunk meg.
Az előadók közül kiemelkedett Magyar Ferenc Vilmos 11/d osztályos tanuló, aki a Falu végén kurta kocsma c. verssel, és Tóth Árpád A Láng c. versével méltán érdemelte meg az I. helyezést.
A II. helyezett Kücüktüfekci Elif (9/b) lett a Szeptember végén, és a Könnyek asszonya (Ady) előadásával.
Rendkívül nehéz verseket választott Boros Enikő, és bátor előadásával méltán lett III. díjazott.
Külön díjat kapott a 9.-es Miksi Anna, és a 10.-es Barabás Liliána.
Köszönet illet valamennye résztvevőt, és az őket felkészítő magyar tanárokat.

Irodalmi vetélkedőn

A versmondó verseny után került sor arra az irodalmi versenyre, melyet Baranyai Andrea tanárnő vezetésével a magyar tanárok szerveztek. A nyolc induló csapat között helyt kapott a Baráti Kör öreg diák csapata is, Anka Mária, Láng Vali, Pechó Ági és Béki Gabriella részvételével.

A szellemes feladatok megoldásához jó segítséget nyújtottak a mobil telefonok.

Voltak versek kakukktojás sorokkal, vak térkép Petőfi életútjának fontosabb színhelyeivel, és versírás megadott szavakkal. Élmény volt együttjátszani a fiatalokkal. Az már csak hab a tortán, hogy nem égett le az
öreg diákok csapata, és második helyen végeztünk.

Govrik verseny

Reméljük jövőre is lesz alkalmunk résztvenni ilyen versenyen.