A VOLT ISTVÁNOSOK BARÁTI KÖRÉNEK  programja a 2017/18. tanévre

• Születésének 100., halálának 75. évfordulóján megemlékezünk a hősi halált halt Govrik Elemér tanár úrról. A Magyar Művészeti Akadémia támogatásával egykori tanárunk emlékére kiadjuk egyetlen verseskötetének hasonmását. A verseket kiegészíti a Horváth Tamás tanár úr kutatásait összefoglaló életrajz.
  • 2017-ben száz éves iskolánk épületének ékessége, Kőrösfői Kriesch Aladár freskója. A jeles évforduló alkalmából pályázatot hirdetünk iskolánk jelenlegi tanulói számára.
  • Tervezzük a LÉPCSŐFOKOK V. kötetének megjelentetését.
  • Folytatjuk a már hagyományos sorozatot: egy-egy régi diák bemutatását összejöveteleinken. A mai iskolával való közvetlenebb kapcsolat érdekében kibővítjük a sorozatot a mai diákokkal való beszélgetéssel.
  • Befejezzük a Rajna tanár úr életéről és munkásságáról készített emlékfüzetet.
  • Továbbra is meghirdetjük a Batizi tanulmányi ösztöndíjat.
  • Segítjük a rászoruló mai diákokat.
  • Az igazgatói iroda műértéket képviselő berendezésének egy-egy darabját szeretnénk felújíttatni.
  • Megkíséreljük az I. világháborús emlékmű előtti – a II. világháborúban elpusztult – örökmécses helyreállítását.
  • Folytatjuk az iskolánk épületének tatarozásáért folytatott küzdelmet.
  • A kellemes együttlétek miatt kirándulást szervezünk, hangverseny látogatást tervezünk.
  • Az Országos Istvános Találkozóra az iskolával közösen hetedik alkalommal megtartjuk a nyitott kapuk rendezvényt.

Terveink időbeni ütemezéséhez kattints IDE!