A novemberi találkozónkon vendégünk volt Szabó Balázs, aki a honlapunk megálmodója, megalkotója és üzemeltetője.

Mi, akik életünk nagyobbik felét a múlt században, az információs forradalom előtt éltük le, soha sehol nem tanultunk informatikát, sokszor érezzük magunkat elveszettnek az Internet világában.
Szükségét éreztük annak, hogy Balázs segítségével ismerkedjünk meg a „Volt egyszer egy iskola”-val.

Szó volt a Volt egyszer egy iskoláról,  Baráti kör weboldaláról és ezek youtube, facebook és instagram oldaláról.

Kiderült, hogy Balázs, – aki egyébként civilben Gizi néni unokája – érzelmileg erősen kötődik ehhez a feladathoz, oly lelkesen mutatta be sorra mi mindent „tud” ez a honlap. Belekukkantottunk a galériába a kivetítőn, tallóztunk a Lépcsőfokokban és a videókban. Élmény volt meglátni Gizikét, amint 1987-ben a szalagavatón beszél a diákokhoz.

Balázs türelmesen, és kedvesen válaszolgatott a kérdéseinkre, és nyitott volt a kapcsolattartásra irányuló kérésünkre is. Biztos vagyok benne, hogy nemcsak a jelenlévők fogják látogatni a Volt egyszer egy iskolát, de azt jó szívvel tudják ajánlani is mindenkinek, aki most nem tudott eljönni erre a hasznos beszélgetésre.

Béki Gabriella