Idén is megtartottuk a Govrik Elemér versmondó versenyt.

A költészet napja után öt nappal nyolc bátor diák állt fel a 219-es terem színpadára, hogy bizonyságot tegyen a versek iránti vonzódásáról.

Idén kötelező versnek József Attila : Születésnapomra c. sorai kerültek meghirdetésre. Csokonaitól, Arany Jánoson keresztül Radnótin át Govrikig terjedt a választék a szabad versek körében.

A zsűri egyhangú döntése szerint a mezőnyből Szakonyi Vivien 10. osztályos tanuló Radnóti tolmácsolása emelkedett ki, így ő lett az első helyezett.

Vicsápi Dominik 10.-es tanulót jutalmaztuk a második hellyel, aki a Walesi bárdokat adta elő hibátlanul.

Harmadik helyezett Kertics Eszter, 9.-es tanuló lett, aki Govrik verssel készült a versenyre.

Könyvutalványokkal és ajándék könyvekkel jutalmaztuk a verseny résztvevőit, amit Béki Gabriella,  a Baráti Kör elnöke adott át.

Köszönet illeti a magyar tanárokat, akik ösztönözték és segítették a diákokat a felkészülésben.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük